ABRM Warszawa z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski

10 lutego, 2018

W rozgrywanym w Kobyłce pod Warszawą turnieju finałowym Polskiej Ligi Badmintona drużyna ABRM Warszawa pokonała AZS AGH Kraków 4:1 i zdobyła brązowe medale.

Spotkanie było tym razem rozgrywane do czterech wygranych meczów i wystarczyło 5 potyczek by je zakończyć. Gry pojedyncze panów zakończyły się remisem. Christian Lind wygrał swój pojedynek 3:0. Kolejną grę przegrał jeden z grających trenerów ABRM Dariusz Zięba. W pierwszym secie przegrywał już 6:10 by doprowadzić do remisu 10:10, jednak w decydującej lotce zasmeczował nieznacznie w aut.

Single pań wygraliśmy dość pewnie. Najpierw Olga Arkhangelskaia wygrała z Dominiką Guzik-Płuchowską do 7, 6 i 8. Po chwili Karolina Władzińska mierzyła się z Barbarą Kulanty. Nasza zawodniczka w pierwszym secie nie mogła znaleźć swojego rytmu i poległa do 9. W kolejnych grach okazała się jednak lepsza od doświadczonej krakowskiej rywalki i wygrała kolejno do 6, 8 i 3.

Ostatnim meczem dnia okazał się debel panów. Nasza czołowa ekipa – Adam Cwalina / Christian Lind pokonała krakowian do 4, 5 i 4.

Tym meczem zakończył się debiutancki sezon ABRM Warszawa w Polskiej Lidze Badmintona.

To mój pierwszy sezon w Polskiej Lidze Badmintona. Cieszę się że mogę grać w ABRM Warszawa, bo to silna i przede wszystkim zgrana drużyna.  Trenerzy powoli wprowadzali mnie do składu, na początku tylko do gier podwójnych a ostatnie turnieje już w singlach. Fajnie, że z rundy na rundę mogłam dawać punkty zespołowi. Mam nadzieję, że to zaprocentuje i w 2018 uda nam się zagrać w finale. Dzisiejszy mecz był bardzo stresujący, bo w końcu była to walka o medal oraz zgromadziło się dużo kibiców, którzy mocno wspierali. Z seta na set czułam się coraz pewniej. To trochę moja bolączka że w początkach meczów wolno się rozkręcam. Dopiero w czwartym secie grałam swoją spokojną dobrą grę. Jestem bardzo szczęśliwa, że po tak długiej przerwie zdobyłam medal. Po prawie półtorej roku bez nagród i uczestniczenia w zawodach to naprawdę świetne uczucie. – podsumowuje swój start Karolina Władzińska.

Drużynowego Mistrza Polski poznamy dziś wieczorem po meczu Hubal Białystok – Litpol Malow Suwałki.