ABRM Warszawa gospodarzem II rundy Polskiej Ligi Badmintona

23 listopada, 2017

 

II kolejka Ekstraklasy Badmintona – Warszawa

W weekend 24/25 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 356 przy ulicy Głębockiej 66 rozegrany zostanie turniej II kolejki Ekstraklasy Badmintona. Zmierzą się w nim gospodarze – ABRM Warszawa oraz Unia Bieruń, Stal Nowa Dęba i Beninca UKS Kędzierzyn – Koźle.

4 listopada godz. 10.00 – ABRM Warszawa : Stal Nowa Dęba

4 listopada godz. 16.00 – ABRM Warszawa : SKB Litpol – Unia Bieruń

5 listopada godz. 10.00 – ABRM Warszawa : Beninca UKS Kędzierzyn – Koźle

 

Pierwotnie turniej II kolejki miał się odbyć w Bieruniu. Jednak po rezygnacji miejscowej Unii został on przeniesiony do stolicy. Gospodarze przystępują do niego po dość udanym wyjeździe do Suwałk, gdzie wygrali dwa mecze a jeden przegrali. Najważniejszy jednak był ten przegrany pojedynek z SKB Litpol – Malow Suwałki. Zespoły, które swobodnie mogłyby grać o złoto w PLB mierzyły się w pierwszym meczu i przyznać trzeba, że konfrontacja ta zadowolić mogła nawet najbardziej wybrednych fanów badmintona. Warszawiakom szyki pokrzyżowała porażka Duńczyka Linda z reprezentującym suwałczan Szkotem. Ten trwający prawie godzinę pojedynek ustawił praktycznie cały mecz, który ABRM przegrał 5:2.

Podobnym bilansem mogą się poszczycić kędzierzynianie, którzy wygrali w stosunku 4:3 z Chojnikiem Jelenia Góra oraz Plesbadem Pszczyna. Jednak wysoka porażka 1:6 z Technikiem Głubczyce plasuje ich dopiero na ósmym miejscu tabeli PLB. Kędzierzynianie przyjeżdżają do stolicy utrzymać korzystny bilans pojedynków. I w kontekście pozostałych dwóch przeciwników nie powinno to być trudne.

Stal Nowa Dęba oraz Unia Bieruń w pierwszej kolejce uzbierały łącznie jedno zwycięstwo. Warto jednak nadmienić, że Stal grała w trzydrużynowym turnieju, więc rozegrała w poprzedniej kolejce tylko dwa mecze. Unia z kolei stawiała twardy opór swoim rywalom wygrywając osiem z dwudziestu jeden pojedynczych spotkań. W innych warunkach mogłoby to dać nawet dwa zwycięstwa turniejowe.

Mieliśmy tylko dwa tygodnie na organizację turnieju w nadchodzący weekend. W pierwszej kolejności muszę podziękować Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 356, która w trybie ekspresowym przyjęła nas w gościnę. Pod względem organizacyjnym będzie to świetne przetarcie przed styczniowymi rozgrywkami, których gospodarzem będziemy już planowo. Pod kątem sportowym, mimo słabszych osiągnięć dwóch naszych rywali, musimy wspiąć się na wyżyny umiejętności i koncentracji. Zespół z Kędzierzyna – Koźla tak samo jak my chce zaliczyć komplet zwycięstw i walczyć o turniej finałowy. Mecz w sobotnie popołudnie ma ogromny ciężar gatunkowy, a my mamy przed sobą kilka wyzwań w składzie. – mówi Robert Mateusiak, Dyrektor Sportowy ABRM Warszawa.

Weekendowy turniej, a zwłaszcza mecz ABRM Warszawa – Beninca Feniks Kędzierzyn – Koźle ma znaczne implikacje w dalszych rozgrywkach. Wygrany przybliża się do final four rozgrywek. Przegrany będzie musiał w następnych turniejach walczyć o utrzymanie w PLB I na przyszły sezon.

Leave a reply
ABRM Warszawa rozpoczyna starty w Ekstraklasie BadmintonaABRM Warszawa z kompletem zwycięstw w II rundzie PLB

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *