Nowy sezon LOTTO Ekstraligi Badmintona

27 września, 2023

Na inaugurację tegorocznej ligi ekipa mistrzów Polski ABRM Warszawa podejmowała beniaminka Pulslift Nike Suchedniów, która przyjechała do Warszawy szukać punkty. Zdecydowanym faworytem okazała się ekipa mistrza Polski pokonując badmintonistów z Suchedniowa 6:1. Jedyny punkt dla beniaminka zdobył doświadczony Adrian Dziółko. – Nie do końca liczyliśmy na zwycięstwo, bardziej na urwanie trzech oczek ABRM-owi. Zdobyłem punkt, dwa single kobiet przegraliśmy po trzech setach, plus w mikście niewiele brakło, więc mogła być niespodzianka – powiedział po spotkaniu Adrian Dziółko.

Po gładkim pojedynku Adrian Dziółko pokonał Bartosza Krajewskiego, ale to był jedyny punkt, który w spotkaniu zdobyła drużyna z Suchedniowa.

ABRM zaliczył na swoim koncie sześć punktów po zwycięstwach debla kobiet i mężczyzn miksta, dwóch singli kobiet i singla mężczyzn. Jedną z punktujących była Joanna Rudna, którą wybrano MVP meczu. – Jesteśmy jedynym klubem, który nie ma zagranicznych zawodników w składzie. Jak zobaczyłam składy innych zespołów i stwierdziłam, że może być ciężko w tym sezonie. Wszyscy się uzbroili, ale my będziemy walczyć, podobnie jak w tamtym sezonie – powiedziała po spotkaniu Joanna Rudna.

źródło Polski Badminton

Leave a reply
Rozpoczęcie treningówTurniej badmintona 12.11.23 Lavo

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *