PGE daje energię Akademii Badmintona ABRM Warszawa

06 września, 2021

PGE Polska Grupa Energetyczna i Akademia Badmintona ABRM Warszawa i podpisały umowę sponsorską, na mocy której PGE zostanie Partnerem Głównym stołecznego zespołu. Współpraca będzie obejmować sezon 2021/2022. Akademia prowadzi szkolenia z badmintona dla dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych oraz badmintonowy klub sportowy startujący w ogólnopolskich zmaganiach.

PGE jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce. Chcemy, aby marka PGE kojarzyła się również ze wsparciem utalentowanych, młodych sportowców. Dlatego też od lat włączamy się w projekty sportowe dla najmłodszych, realizowane w regionach, w których prowadzimy naszą działalność – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Sport łączy pokolenia i daje możliwość aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi. Wsparcie Akademii pozwoli nie tylko rozwijać się młodym zawodnikom, ale przyczyni się również do popularyzacji tej dyscypliny sportu – dodaje.

Jestem dumny, że po 6 latach działania Akademii, ciężką pracą zawodników i trenerów zostaliśmy najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji dzieci i młodzieży, oraz wygraliśmy ostatnią Olimpiadę Młodzieży. Satysfakcja jest tym większa, że nasze sukcesy w pracy z dziećmi i młodzieżą zostały dostrzeżone przez Partnera i Mecenasa Sportu- PGE Polską Grupę Energetyczną. Jestem przekonany, że dzięki podpisanej umowie sponsoringowej więcej dzieci i młodzieży zamiast komputera wybierze aktywne spędzanie czasu. Nawiązana współpraca pozwoli stworzyć dla młodych zawodników dobre warunki do treningów, a co za tym idzie odnoszenia dalszych sukcesów – mówi Jacek Hankiewicz, trener główny, prezes Akademii Badmintona ABRM Warszawa.

Celem Akademii ABRM Warszawa jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży. Treningi odbywają się w oparciu o sprawdzony, profesjonalny i efektywny program szkolenia, który zapewnia osiągnięcie umiejętności i wyników na światowym poziomie, a przy tym zachowanie sprawności i zdrowia przez długie lata.

Grupa PGE od wielu lat aktywnie włącza się w inicjatywy sportowe na najwyższym poziomie. PGE jest sponsorem największych i najlepszych krajowych drużyn z różnych dyscyplin sportowych. Oprócz sponsoringu zawodowego, PGE wspiera także sport dzieci i młodzieży w regionach, gdzie prowadzi swoją działalność.

Leave a reply
Podsumowanie pikniku i turnieju ABRM Warszawa.Rusza nowy sezon LOTTO Ekstraligi Badmintona.
All comments (1)
  • Linetogel
    01 grudnia, 2023 at 2:09 am

    PGE's collaboration with ABRM Warsaw in providing energy to the Badminton Academy is a great initiative that will support the growth and development of young […] Read MorePGE's collaboration with ABRM Warsaw in providing energy to the Badminton Academy is a great initiative that will support the growth and development of young athletes. Read Less

    Reply

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *