ABRM Warszawa rozpoczyna starty w Ekstraklasie Badmintona

03 listopada, 2017

I kolejka Ekstraklasy Badmintona – Suwałki
W weekend 4/5 listopada w hali OSiR Suwałki przy ulicy Wojska Polskiego 2 rozegrany zostanie turniej I kolejki Ekstraklasy Badmintona. Zmierzą się w nim gospodarze – SKB Litpol – Malow Suwałki oraz ABRM Warszawa, KS Yonex Team Lublin i akademicy z AZS UM Łódź.
4 listopada godz. 10.00 – ABRM Warszawa : AZS UM Łódź
4 listopada godz. 16.00 – ABRM Warszawa : SKB Litpol – Malow Suwałki
5 listopada godz. 10.00 – ABRM Warszawa : KS Yonex Team Lublin

Pierwsza kolejka nowego sezonu Ekstraklasy Badmintona składać się będzie z turniejów w Suwałkach, Białymstoku, Nowej Dębie i Pszczynie. W tegorocznej edycji zmierzy się 15 zespołów w tym po dwa z Warszawy i Białegostoku. To duży skok ilościowy, gdyż zeszłoroczne rozgrywki stworzyła jedynie garstka zespołów. Wszystkie zespoły będą musiały walczyć do końca bowiem tylko cztery najwyższe miejsca premiowane są awansem do turnieju medalowego, a sezon 2018/19 ma być rozegrany już na dwóch poziomach rozgrywkowych więc każdy kto zajmie miejsce 9. i niższe zagra za rok w drugiej lidze.

Mimo debiutu w rozgrywkach, specjaliści stawiają drużynę ABRM Warszawa wśród faworytów. Skład zespołu to prawdziwie piorunująca mieszanka doświadczenia i młodych zawodników wyszkolonych przez Akademię. Czternastka zawodników pod wodzą trenerów Jacka Hankiewicza i Dariusza Zięby jedzie na trudny teren aktualnego Mistrza Polski, gdzie o 16.00 w drugim meczu pierwszej rundy dojdzie do prawdziwego starcia tytanów. Gospodarze turnieju mają w swoim składzie dwójkę olimpijczyków – Michała Łogosza i Klaudię Augustyn. W ABRM start na Igrzyskach mają za sobą natomiast Adam Cwalina i Jacek Hankiewicz. Oba zespoły wzmocniły się również zawodnikami zagranicznymi.

Zgodnie z zasadami Ekstraklasy dopiero pół godziny przed meczem poznamy szczegółowe pary pojedynków, ale aż chciałoby się w Suwałkach obejrzeć mecz Cwalina – Łogosz lub rywalizację Kamili Augustyn z Olgą Arkhangielską.

Jesteśmy podekscytowani przed startem a w szatni panują bojowe nastroje. Traf chciał że już w pierwszej kolejce gramy z aktualnymi Mistrzami Polski i przyznam szczerze, że tego pojedynku nie możemy się doczekać najbardziej. Faktycznie nasz zespół to mieszanka doświadczenia i młodości, bo z jednej strony mamy w składzie zdolną Olgę Mikszę czy Paulinę Hankiewicz reprezentantkę Polski na Mistrzostwa Europy U-17 a z drugiej będzie też nas wspierać grający trener Dariusz Zięba. Wiemy, że kibice bardzo czekają na występ Adama Cwaliny – pojawi się on głównie w grach podwójnych, co najmniej raz zagra z nim Christian Lind Thomsen doświadczony ligowiec z rozgrywek w Danii. Turniej w Suwałkach będzie interesujący dla nas też pod kątem trenerskim, bo będziemy testować nowe pary gier podwójnych. Czekamy też na niedzielę, kiedy to zmierzymy się z naszym klubem partnerskim z Lublina. – mówi Robert Mateusiak Prezes ABRM Warszawa i dyrektor sportowy stołecznego ligowca.

Bardzo chcę zobaczyć zwłaszcza naszych młodych wychowanków. Dla większości z nich będzie to absolutny debiut w polskiej lidze. Szkolą się oni na co dzień w naszym warszawskim ośrodku. Zapewne na początku będą odczuwać tremę i presję, ale mam nadzieję, że we współpracy ze starszymi zawodnikami z meczu na mecz będzie coraz łatwiej. Poza standardowymi faworytami z Suwałk i Hubala Białystok ciekawie mogą zaprezentować się drużyny z Krakowa i Bierunia oraz OSSM Białystok, który prowadzi swoje szkolenie w sposób podobny do naszego. Cel na ten rok mamy jasny – chcemy zdobyć medal. Optymalnie byłoby zagrać w ścisłym finale ale jako debiutanci i tak celujemy bardzo wysoko – dodaje Mateusiak.

Skład drużyny ABRM Warszawa:
Adam Cwalina
Aleksandra Kiryluk
Aleksandra Walaszek
Bartosz Markiewicz
Christian Lind Thomsen
Dariusz Zięba
Jacek Hankiewicz
Joanna Stanisz
Karolina Władzińska
Miłosz Kaim
Natalia Rogova
Olga Arkhangielskaia
Olga Miksza
Paulina Hankiewicz
Piotr Krajewski
Toby Penty

Turniej w Suwałkach mimo, iż rozpoczyna sezon rozgrywek może mieć znaczne skutki w końcowej tabeli. Mistrz Polski na pewno chciałby być niepokonany we własnej hali, jednak stołeczni wiedzą, że chcąc osiągnąć swój cel na ten sezon – medal Ekstraklasy – muszą wygrywać z każdym rywalem. Kto będzie miał najlepsze wspomnienia z Suwałk przekonamy się już w niedzielne popołudnie po zakończeniu rywalizacji.
Kolejna runda rozgrywek odbędzie się 25 i 26 listopada, ABRM zagra w Bieruniu ze Stalą Nowa Dęba, Feniksem Kędzierzyn Koźle i Unią Bieruń.

Marcin Łojewski
ABRM Warszawa
m.lojewski(at)abrm.pl

Leave a reply
Otwarcie ośrodka klubowego ABRM na warszawskim UrsynowieABRM Warszawa gospodarzem II rundy Polskiej Ligi Badmintona

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *