Z każdym treningiem czuję się lepszy.

29 marca, 2018

W pierwszym sezonie startów w PLB zdobyłeś wraz z drużyną brązowy medal. Jakie masz wrażenia po tej edycji ligi?

Wrażenia po całym sezonie ligi są mieszane. Liczyliśmy, że będziemy w stanie powalczyć o pierwszą dwójkę ligi i zagrać o złoty medal PLB. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że osiągnęliśmy cel na ten sezon czyli zdobycie brązowego medalu.

Który mecz wspominasz najlepiej? Jak oceniasz swoje starty indywidualne w tym sezonie?

Najlepiej wspominam mecz z Hubalem Białystok, który okazał się najbardziej emocjonującym dla nas spotkaniem. Niestety zaledwie parę lotek przeważyło o naszej porażce. Bardzo dobrze wspominam także pierwszy weekend w Warszawie, gdzie zagrałem wszystkie deble w trzech kolejnych meczach. Zaprezentowałem się wtedy bardzo dobrze wraz z Adamem Cwaliną, od którego dużo się uczę. Największym osiągnięciem w tym sezonie było zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w grze mieszanej z Karoliną Władzinską. Czuję jednak niedosyt po tym turnieju, ponieważ wiem, że powinniśmy wygrać pojedynek finałowy. Kolejnym dobrym występem były Mistrzostwa Polski Elity. Wraz z Robertem Cybulskim dotarliśmy do ćwierćfinału, gdzie ulegliśmy bardzo doświadczonej parze oraz późniejszym finalistom całych mistrzostw Ł.Moreń/W.Szkudlarczyk. Pierwszego seta zagraliśmy bardzo dobrze, lecz zabrakło odrobiny doświadczenia oraz spokoju. Niestety w drugim secie rywale zaczęli grać pewniej i zepchnęli nas do obrony, co skutkowało porażką.

W tym roku bardzo ważne wydarzenie czyli egzamin maturalny. Jak przygotowania i jak godzisz naukę z treningami? No i oczywiście jakie plany na studia?

Tak, w tym roku matura i nie ukrywam, że trudno jest wszystko pogodzić. Chciałbym zdać ją jak najlepiej, lecz nie mogę zapomnieć o treningach. Są zawsze na pierwszym miejscu. Staram się skupiać na swojej grze, dlatego na każdym treningu daje z siebie 100%. Studia na pewno wybiorę związane ze sportem, bo to właśnie on daje mi najwięcej zabawy i przyjemności. Chce żeby moja przyszła praca była związana właśnie z tym kierunkiem. Rozważam rożne opcje i decyzje podejmę dopiero po poznaniu wyników matury.

Jakie wrażenia odnosisz z gry w ABRMie? Karolina Władzińska ostatnio wypowiadała się na temat pozytywnej atmosfery w grupie, masz takie same wrażenia?

Uważam, że trafiłem na jedną z najlepszych kadr szkoleniowych w kraju. Dzięki niej poczyniłem ogromne postępy na wszelkich płaszczyznach. Z każdym treningiem czuję się lepszym zawodnikiem. Wraz z innymi członkami ABRM-u tworzymy zgraną grupę, co pozwala na wzajemne wspieranie się i przyjemne trenowanie.

Wspominałeś, że dużo się uczysz od Adama Cwaliny – powiedz więcej co Ci daje gra z tak utytułowanym zawodnikiem.

Gra z Adamem i samo przebywanie z nim uczy mnie tego jak być lepszym zawodnikiem na korcie i poza nim. Adam jest dwukrotnym olimpijczykiem i ma bardzo duże doświadczenie które chce przekazywać. Na korcie dzięki niemu tłumaczy mi rożne aspekty gry taktycznej jak i pokazuje pojedyncze zagrania bez których nie da się odnieść zwycięstwa. W tym sezonie ligi w grach podwójnych nie odniosłem żadnej porażki i to pokazuje jak bardzo podniósł się mój poziom zarówno poprzez podpowiedzi Adama jak i współpracę z bardzo dobrym sztabem szkoleniowym.

 Twoje cele sportowe na ten rok to..?

Głównym celem w tym roku jest dostanie się do ośrodka szkoleniowego Kadry Narodowej Elity. Inne istotne cele w najbliższym czasie to zagranie dobrych turniejów międzynarodowych na terenie Łotwy i Litwy oraz zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Korzystając z okazji chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne wszystkim zawodnikom i pasjonatom badmintona, oby ten sezon upłynął dla nas wszystkich w zdrowiu i z ciągłym progresem.

 

Leave a reply
Miłosz Bochat podpisał kontrakt z ABRM WarszawaCiężka praca, brak wymówek.

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *